Σάββατο 1 Νοεμβρίου 2014

Το πάλεψε αλλά έχασε ο Μ.Α Γιαννιτσών

Κοντά στην πρώτη της φετινή νίκη στην Α1 χάντμπολ γυναικών έφτασε η ομάδα του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών, αλλά τελικά γνώρισε την ήττα με 22-23 από την Αναγέννηση Άρτας που έκανε το 3/3 . Οι φιλοξενούμενες ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο το οποίο τελείωσε με 13-16, αλλά οι παίκτριες του Γιώργου Γιουλβανίδη με το ξεκίνημα της επανάληψης έφεραν το παιχνίδι στα ίσα (16-16). Η ομάδα της Άρτας με πρωταγωνίστρια την Δημητρίου πήρε και πάλι το προβάδισμα στο σκορ (18-20) το οποίο και κράτησε μέχρι τέλους. Πρώτες σκόρερ για τον Μέγα Αλέξανδρο ήταν  οι Ανδρίτσου και Αναστασίου με 6 γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 3-5, 5-8, 8-9, 9-13, 13-16 (ημχ.), 16-16, 17-17, 18-20, 18-20, 20-22, 22-23.
Διαιτητές: Κατσίκης- Μιχαηλίδης, δίλεπτα: 5-4, πέναλτι: 3/4 -5/5

Μέγας Αλέξανδρος (Γιώργος Γιουλβανίδης): Παρασκευαϊδου, Παπαδοπούλου, Πυριτίδου, Μαυροπούλου, Βασιλειάδου, Ιωαννίδου 2, Τσιτσούκη, Παναγιωτίδου 4, Αναστασίου 6, Φράγκου 3, Ανδρίτσου 6, Γιουλβανίδου, Δερβίση 1, Ξηρίδου, Ζιάκα, Πλιόγκα.

Αναγέννηση Άργας (Παναγιώτης Ντάρας): Καλασνίκοβα, Μπαλάφα 3, Σκουτέλλα 2, Κυριαζή, Χήτα, Βέμη 4, Τσιμούρα, Δήμου, Βράτσεβα 3, Δημητρίου 7, Ματαρώνα 4, Κολιού, Ιωάννου, Γρούμπα.